Yanmaz Yumurta Sünger

yumurta sünger
Yanmaz yumurta sünger viyol akustik sünger ses yalıtım malzemelerinden ses yutucu özellikle görünümü itibariyle ortamda şık bir görüntü elde edilen üründür. Yanmaz yumurta süngerlerinin fiyatları sizin metrajınıza, kalınlığa, ebada, renk ve yoğunluğa göre değişmektedir. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Yanmaz Yumurta Sünger Detayı

100cm x 100cm (1 metreye 1 metre)ebatlarındadır.
50cm x 50cm pahlı ve pahsız olarak özel üretilebilir.
Kendinden yapışkanlı modeli mevcut olduğu için uygulama kolaylığı sağlar.
2cm, 3cm, 4cm ve 5cm kalınlığında üretilir.
Yanmaz yumurta sünger siyah renkte, yanan akustik yumurta sünger ise antrasit renktedir.
Farklı renklerde istendiğinde yüzeyi flok kaplama yapılarak renkli akustik yumurta sünger üretmekteyiz.
Malzeme esnek olduğu için uygulaması kolay yapılabilir ve falçata ile kolaylıkla şekillendirebilirsiniz.

Akustik Yumurta Sünger Kullanım Alanları

Yumurta süngerde ses yalıtımı sektöründe adından fazlaca bahsettirmiş malzeme olarak akustik ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Peki mekan olarak nerelerde kullanılması önerilir ? Öncelikle malzemeyi kullanım amacına uygun bir şekilde tavan ve duvarda olarak stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, bateri odası gibi alanlar daha çok ses kalitesini arttırmak ortam içindeki yankıyı azaltmak için kullanılır. Ofis, çağrı merkezi, ev sinema odası vb. mekanlarda ses izolasyonu yapılacak ise işlemin en son kısmında kullanılıp uğultu engellenir.

Epdm Ses Bariyerli Yumurta Sünger

Ciddi oranda ses frekansları ortam içine dağılıyor ve ses geçişleri meydana geliyorsa bariyerli yumurta sünger kullanılmalıdır. Akustik ses izolasyonu yalıtımında ciddi oranda etki sağlamak isteniyorsa süngerpan ile birlikte bariyerli süngerler tercih edildiği durumda ses minimum seviyeye iner.

Peki yumurta sünger uygulaması nasıl yapılır ? Bunun için 2 yöntem uygulayabilirsiniz. 1. olarak akustik solid bazlı sünger yapıştırıcısını süngerin uygulanması istenen kısma rulo fırça ile sürüp ardından süngeri baskı yaparak uygulamak. Diğeri ise kendinden yapışkanlı sünger temin edip arkasındaki yapışkanlı kağıdı çıkarıp istenilen kısma uygulamak.