Yanmaz Spesiyal Piramit Sünger

spesiyal süngeri
Yanmaz spesiyal sünger, ses düzenleme ve akustik yalıtım uygulamalarında tek başına kullanılarak poliüretan ham maddesinden elde edilen akustik sünger modelidir. Sektörün bir diğer tutulan ürünleri arasında yer alan yanmaz spesiyal sünger ses izolasyonu gerektiren mekanlarda beraberinde süngerpan ve epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılarak gürültü problemine çözüm sağlanabilir.

Yanmaz Spesiyal Sünger Teknik Özellikleri

100cm x 100cm ( Standart ) ve 50cm x 50cm ebatlarında üretilebilir.
Pahlı ve pahsız modelleri bulunur.
Kendinden yapışkanlı bant ile lamine edilebilir.
38mm kalınlığında üretilir.
Alev almaz yanmazlık sertifikaları mevcuttur.
Akustik – Antrasit, Yanmaz Siyah renkte üretilir.
Farklı renklerine sahip olmak isterseniz flok ve sentetik boya ile kaplama yapabiliriz.
Yanmaz basotect special sünger 50cm x 125cm üretilir.

Yanmaz Spesiyal Piramit Sünger Kullanım Alanları

Special sünger yankı engelleyici malzeme olduğu için akustik mekanlarda tercih edilmeli. Stüdyo odası, müzik odası, çağrı merkezi, dublaj kayıt odası, akustik kabin yapımı ve daha birçok uygulamada kullanılabilir. Mekanik alanlarda kullanacak olursanız bariyerli spesiyal sünger tercih edilmeli. Böylelikle jeneratör kabini, chiller soğutma grubu, motor kabini ve daha birçok alanda kullanılarak ciddi oranda sonuç alırsınız.

Epdm Kurşun Bariyerli Special Piramit Sünger

Epdm ağır ses bariyeri duvar, tavan ve zemin olmak üzere birçok alanda kullanılarak ses yalıtımını destekler. Ses frekansına uygun akustik ses yalıtım malzemesi seçimi yapılarak hem maliyetten tasarruf etmiş olursunuz hemde sorunsuz uzun ömürlü sessiz bir ortama kavuşursunuz. Düz sünger üzerine epdm ses bariyeri lamine edip daha sonra yüzeyine special sünger kaplandığında akustik ses izolasyon malzemesi elde edilmiş olur.

Peki malzeme nasıl uygulanır ?

Kendinden yapışkanlı special sünger üretimimiz mevcut olduğu için uygulamaları kolaylıkla halledebilirsiniz. Bu uygulamada yapmanız gereken süngerin yapıştırılacağı alanı belirleyip ardından yapışkanın kağıdını çıkarıp süngeri baskı uygulayarak monte etmek. Veya bunun haricinde akustik sünger yapıştırıcısı temin edip rulo fırça ile bu malzemeyi bölgeye sürüp süngeri uygulayabilirsiniz. Dikkatli olunmalı çünkü malzemenin tekrar sökülmesi durumunda hasar görebilir.