Ses Yalıtımı Nedir

Ses yalıtımı nedir ? Evinizde,iş yerlerinizde,stüdyo gibi bir çok mekanda rahatsız olduğunuz veya engellemek istediğiniz seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalardır.


Tam ve eksiksiz hizmet,sorunsuz bir çalışma ortamı veya profesyonel bir müzik mutfağı için öncelikle ihtiyacınız olan kaliteli bir duyum olduğundan gerekli olan,ses yalıtımı,akustik dizayn hakkında size hitap edebilecek ciddi bir kuruluş olarak hizmet veriyoruz.

İstenmeyen ve rahatsızlık hissi uyandıran seslere gürültü denir. Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır.

Eko, yankı gibi ses problemlerine karşı yapılan akustik düzenlemeler ile daha net bir ortam elde edebilirsiniz. Akustik Sünger ve Ses Yalıtım Malzemeleri ile bir çok alanda kolay yalıtım çalışmaları elde edebilirsiniz. Akustik ses yalıtım uygulamalarının enek ve kolay uygulanabilir oluşu bir çok müşterimize kolaylık sunmaktadır. Uygulamasını sizin yapabileceğiniz bir yapısı olan akustik süngerler ile kaliteli bir ortam elde edebileceksiniz.

Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Yan komşumun sesi olduğu gibi benim evimde ne yapmalıyım ? Belki şuan kendi sorunuzu okudunuz. Bu problem yapıların ses yalıtımsız yapılmasından dolayı bizlerinde çok sık karşılaştığı durumlardandır. Eğer bina yapımında tuğla arasında ses yalıtım süngeri kullanılmaz ise hazır binalarda ses yalıtım malzemeleri kaplama yapılarak sesin büyük bir çoğunluğunu engellemekteyiz.

Tavan Ses Yalıtımı

Üst katla aranızda geçen problemlerden biri sadece üst kattan gelen sesler değildir. Sizden üst kata giden gürültüyü engellemek için tavanda ses yalıtımı işlemleri gerçekleştirilir. Bunun için binanın yapısına göre kullanılacak malzemeler belirlenir.

Zemin Ses Yalıtımı

Parkeniz varsa veya bina konut yapımında alt kata giden sesleri önlemek istiyorsanız her iki uygulama için ses kesim yöntemi bulunmaktadır. Parke altında mantarlı kauçuk levha ve şap altında kauçuk şilte konularak darbeden oluşan ses titreşimlerini engelleyebilirsiniz. İşin içine gürültü girdiğinde kullanılan malzemeler artabilir veya değişebilir. Kendi probleminize uygun kesin bilgiyi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Evinizde sinema odanız varsa komşularınızı rahatsız etmeden ve içerideki üstün akustik performansı ile bu keyfi yaşamak için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Ofis - Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Çalışanlarınıza rahat ve konforlu bir ortam sunmak ve konferans odalarınızda ses yalıtımı sağlamak için uygulama yaptırabilirsiniz.

Makine Dairesi - Jeneratör Ses Yalıtımı

Makine dairesi olarak, kompresör, hidrofor, asansör gibi ve jeneratör odalarında gelen seslerden rahatsızlık oluşuyorsa ses yalıtımı uygulaması ile bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.