Süngerpan

süngerpan

Süngerpan ses izolasyon akustik süngerler arasında tek başına kullanıldığında en iyi ses kesim oranına ulaşabileceği ses yalıtım malzemesidir. Bunun sebeplerinden biriside yüksek kalınlık ve yoğunluklara sahip olmasıdır. içinde bulunan malzemeler atık sünger parçaları olduğu için asıl maddenin birbiriyle sıkıştırılması sonucu daha etkili alınabilecek ses yalıtım malzemeleri ortaya koyarak yapmış olduğumuz ses yalıtım uygulamalarında e iyi performansları elde etmekteyiz.

Süngerpan teknik özellikleri:

  • 100 cm x 100 cm (1 metre x 1 metre) plakalar halindedir.
  • 1 ve 5 cm arası kalınlıklarda üretilir.
  •  80 ve 180 DNS arasında farklı yoğunluklara sahiptir.
  • Atık sünger parçalarının sıkıştırılması ile elde edilir.
  •  Küf ve nem tutmaz.
  •  kendinden yapışkanlı üretilebilir.
  •  Bariyerli modelleri sayesinde daha ciddi oranda verim alınır.

Süngerpan Fiyatları

Vermiş olduğumuz teknik özeliklere bakılarak metraja uygu fiyatlandırma yapılarak dönüş sağlanır. Sektörün en iyilerinde olan sünger yanmazlık ve akustik özelliğe sahip olmadığı için açık ortamlarda bırakılmamalı üzeri mutlaka osb, alçıpan ve akustik ses yalıtım malzemeleri  ile kaplanmalıdır. Kullanıldığı ortamlar ses geçişlerinin engellenmesi istenen mekanlar olmalı.

Ses Yalıtım Süngerpan Nasıl Uygulanır ?

Ses Yalıtım Sünger düşük yoğunluk ve kalınlıklar için kendinden yapışkanlı modellerini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken arka yüzeyinde bulunan yapışkan kağıdını çıkarıp ses geçişinin yaşandığı alana uygulamak. Eğer yüksek yoğunlukta sünger kullanacaksanız akustik sünger yapıştırıcısı tercih etmeniz uzun ömürlü malzeme kullanımına olanak sağlar. Düşme yapmasını engellemek için mutlaka kaliteli yapıştırıcı tercih edin. Sıvı solid bazlı yapıştırıcımızı temin ederek uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer yapıştırıcının hepsini kullanacaksanız tenekenin ağzının kesip rulo fırça yardımıyla yapıştırıcıyı süngerin uygulanacağı alana sürüp ardından süngerpanı uygulayabilirsiniz.  Bir önemli not daha sünger aralarında kesinlikle boşluk kalmamalı.