Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri  titreşim yalıtımı ve rahat bir akustik ortam yaratmak için en geniş malzeme yelpazesini bulacaksınız. Burada çerçeveli ve çerçevesiz yapılar, yaylı ve elastomerik titreşim yalıtıcıları, duvar ve tavan akustik panelleri ve levhaları, ses izolasyon süngeri ve çok daha fazlası için ses geçirmez malzemeler bulabilirsiniz.

EPDM AĞIR SES BARİYERİ

EPDM AĞIR SES BARİYERİ

TECSOUND BARİYER

TECSOUND BARİYER

KEÇELİ PVC BARİYERİ

KEÇELİ PVC BARİYERİ

Ses Yalıtım

Sesi azaltmak için birkaç temel yaklaşım vardır: kaynak ve alıcı arasındaki mesafeyi artırmak, ses dalgalarının enerjisini yansıtmak veya emmek için gürültü ses yalıtım malzemeleri kullanmak, ses perdeleri gibi sönümleme yapıları kullanmak.

SES YALITIMLI KAPI

SES YALITIM KAPI

SES YALITIM BANDI

SES YALITIM BANDI

AKUSTİK SÜNGER YAPIŞTIRICISI

AKUSTİK SÜNGER YAPIŞTIRICISI

Zemin ses yalıtımı alt kata giden titreşimli sesleri ve gürültüyü engellemek için yapılan uygulamalardır. Şap veya parke altında uygulama yapılabilir. Akustik ortamlarda evinizde halı kullanmak istiyorsanız onun için titreşimi engelleyen dekoratif akustik halı kullanılır. Zeminde ses yalıtım malzemeleri olarak parke altında yumurta formlu mantarlı kauçuk levha, epdm ses bariyeri ve süngerpan kullanılarak etkili sonuç elde edilir. Ayrıca mümkünse hava boşluğu bırakmakla ses izolasyonu performans gücünü arttırabilirsiniz. Şap altında kauçuk levha bariyer ve ses kesici süngerpan kullanarak da zemin ses izolasyonu sağlanır.

KAUÇUK LEVHA

ZEMİN KAUÇUK LEVHA

Mantarlı Kauçuk Levha

KAUÇUK MANTAR 

mantar şilte

MANTAR ŞİLTE