Ses İzolasyonu Süngerleri

ses izolasyon sünger

Ses İzolasyonu süngerleri bulunan ortamdaki istenmeyen sesleri yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan rahatsız edici sesleri uygun koşullarla yok etmek amacıyla kullanılan ses izolasyon malzemeleridir.

Ses İzolasyonu Süngerleri Teknik Özellikleri

Ebatlar : 100cm x 100 cm, 50cm ve 50cm ve 50cm ve 125cm modeline göre değişlik gösterir.
Kalınlık : 1 ve 7 cm aralığında
Renk : Siyah, beyaz, gri veya farklı renklerde flok kaplanmış olarak malzemeye göre değişir.
Yanmazlık : Poliüretan ve melamin akustik köpükten üretilmiş olan süngerlerde yanmazlık mevcuttur.

Ses İzolasyonu Süngeri Uygulama Alanları

Disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda, chiller soğutucu, jeneratör dairesi ve kabini, havalandırma kanalları, mekanik gürültülü ortamlarda, tekne motoru, kompresör kabini, yat motoru ses İzolasyonu kısacası sesin şiddetli olduğu ortamlarda yapılması gereken ses yalıtımı uygulamalarında kullanılır.

Peki nasıl uygulanır ? Süngerler kendinden yapışkanlı ve yapışkansız olarak mevcuttur. Önerimiz akustik sünger yapıştırıcısı kullanmanız. Kendinden yapışkanlı ürünlerde uygulama daha kolay yapılsa da yoğunluğu ve kalınlığı yüksek ses izolasyonu süngerleri bir süre sonra düşme yapabilir. Bunun için sıvı solid yapıştırıcı rulo fırça ile süngerin uygulanacağı alana sürülür ve ardından malzeme uygulanır.