Makine Dairesi Ses İzolasyonu

makine odası ses yalıtım

Makine Dairesi Ses İzolasyonu

Makine Odasında oluşan sürekli bir titreşimli sese, makine performansına karşı etkili bir olanak sağlamaktadır. Ya alıcı ya da titreşim kaynağı ekipman kendisi ve operatörler için büyük fayda sunmaktadır. Makine bir parça istikrarını etkileyecek titreşimlere neden olduğu gibi diğer titreşimleri de etkileyebilir.

makine dairesi ses yalıtımı

makine dairesi ses yalıtımı

Makine Dairesi Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Makine bir parça kendi istikrarını etkileyebilecek titreşimler neden olabilir, ya da diğer ekipmanları transfer titreşimler etkilenebilir. Kaynağı ne olursa olsun, sürekli titreşim makine performansı üzerinde olumsuz bir etkisi var ve personel için gürültülü ve rahatsız edici ortam yaratabiliriz. Ya alıcı ya da titreşim kaynağı ekipman kendisi ve operatörler için büyük faydalar sağlayabilir.

Ekipman kapalı olmasına rağmen, gürültü hala binanın geri kalanı içine sızıntı olabilir. Bu gürültü üretimini engelleyebilir .Ayrıca gürültü, çalışanların sağlık ve güvenliği için tehlikeli olabilir. Ve zamanla, yüksek sese maruz kalma, özellikle ekipman çalışanlar için kalıcı zararlar verebilir.

makine dairesi ses yalıtımı

makine dairesi ses yalıtımı

Makine Dairesi Ses İzolasyonu Malzemeleri

Oluşan ses frekansına ve etrafa yayılan ses dalgalarına uygun olarak malzeme seçilir. Bunun için ses ölçümü yapılır. Makine odasının etrafına kabin veya duvar ses yalıtımı, tavan ses yalıtımı ve zemin ses yalıtımı uygulamalarıyla sesi %70e varan oranla engelleyebilirsiniz.

Makine odası için ses yalıtım fiyatı için firmamızla görüşebilirsiniz. Kullanılacak malzeme ve yapılacak uygulamaya göre fiyat belirlenmektedir.

Makine dairesinde ses izolasyonu sağlamak için ses kesim performansı yüksek ses izolasyon malzemeleri kullanmanız gerekmektedir. Bu malzemeler de akustik sünger, bariyerli sünger, bariyerli süngerpan, süngerpan ve ağır epdm ses kesici bariyer.

makine dairesi ses yalıtımı

makine dairesi ses yalıtımı

makine dairesi ses yalıtımı