TÜM AKUSTİK İHTİYAÇLARINIZA YÖNELİK PROFESYONEL ÇÖZÜMLER TÜRKİYE'NİN HER YERİNE MALZEME SATIŞI

Akustik Sünger

Bariyerli Bondeks Sünger

Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletkin katsayıları oldukça düşüktürler. 80-100-120-150-250 dns arasında üretilebilen malzeme otomotiv sektöründe çeşitli noktalarda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sektöründe güreş minderi olarak da kullanılmaktadırlar.Ses yalıtımlarında akustik süngerlerle beraber kullanılmaktadır.

İnşaat uygulamalarında duvarlar arasına konularak ses geçirmeme ve sönümleme malzemesi olarak kullanılırlar. Şap altı uygulamalarında başarılı yalıtım çözümleri oluşturmaktadırlar. Yüksek yük taşıma kapasitesi ve esnek yapısı ile ambalaj sektöründe, özellikle cam ürünlerinin taşınmasında tampon ve seperatör olarak kullanılırlar. Ses Yalıtımı Ses İZOLASYONU Gürültü İzolasyonu Gibi Stüdyo Sinema Jeneratör odası Makine Kabini Mobilya sektöründe, yatak imalatında geniş kullanım sahaları bulunmaktadır.

Bariyerli bondeks sünger yapıştırma usulü ile uygulanmaktadır. Uygulama için özel yapıştırıcısı mevcuttur. Solid bazlı bu özel yapıştırıcı bir rulo yardımıyla süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra sünger yapıştırılır. Uygulamada kolaylık sağlanması için kendinden yapışkanlı modeli kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı modeli arka yüzeyindeki sarı band çıkarılarak uygulanır.

  • Sıkıştırılmış sünger parçacıklarından oluşur.
  • Yoğunluk Sünger 100 - 180 dansite / Bariyer 1000 dansite
  • Ses yutma % 80 - % 90
  • Plaka boyutu 100 cm x 100 cm
  • Kalınlık 70 mm
  • Minimum sipariş adeti 1 paket = 10 m2
  • Kendinden yapışkanlı üretilebilir
>