Akustik Yanmaz Sünger

akustik yanmaz sünger

Akustik yanmaz sünger yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz. Orta ve yüksek frekans aralığında maksimum performansta çalışan yanmaz akustik süngerler, kurşun & epdm bariyer gibi malzemelerin eklenmesi ile sesin akustik düzenlemesinde ve sesin yalıtımında yüksek performans gösterir.

Bariyerli yanmaz akustik Sünger

yanmaz akustik ses yalıtım süngerleri

Akustik Yanmaz Sünger Teknik Özellikleri

Piramit, yumurta, special, labirent ve düz formlarda üretilir. Akustik süngerler  poliüretan, basotect süngerler melamin köpüğünden üretilir. Poliüretan siyah, basotect beyaz ve gri renktedir. Ürünlerin kendine özel özellikleri bulunmaktadır. Kendinden yapışkanlı modelleri mevcuttur. Epdm ses bariyeri ile lamine edilerek bariyerli sünger haline getirilebilir.

Akustik Yanmaz Sünger Uygulama ve Kullanım Alanı

Akustik süngerleri uygulamak için çok fazla bilgiye gerek yok sadece akustik tasarımı bozmamaya dikkat edilmelidir. Yapılacak işlemler 2 türlüdür. İsterseniz kendinden yapışkanlı yanmaz akustik sünger kullanarak uygulamayı daha basit hale getirebilirsiniz. Yapışkanla yapılan uygulamada rulo fırça ile yapıştırıcı süngerin uygulanacağı alana sürülür ardından sünger yapıştırılır. Yapıştırıcı sıvı solid olduğu için sürülen yapışkan miktarına dikkat edilmeli, ne çok az ne de çok fazla olmalıdır. Ürünler sünger ve esnek olduğu için uygulamada sorun yaşamaz fazla gelen kısımları maket bıçağı kullanarak kesebilirsiniz.

Akustik sünger nasıl yapıştırılır

Akustik Yanmaz Sünger Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır

Peki uygulamaları hangi ortamlar için uygundur ?

Yanmazlığın önemli olduğu her alanda kullanabilirsiniz. Ses kesimi sağlanmak istendiğinde sadece akustik sünger kullanılmaz. Beraberinde bondex süngerpan ve epdm ses bariyeri ile ayrı bir uygulama modeli çıkartılır. Havalandırma kanalları, mekanik gürültülü ortamlar, jeneratör için ses geçirmez kabin, tekne ses yalıtımı, yat motoru ses İzolasyonu, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada ve disko, restoran, sinema salonu gibi akustik tasarım ve kaplama yapılması gereken alanlarda kullanılmaktadır.