Akustik Sünger

akustik sünger

Akustik süngerler ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Ses karmaşıklıklarını ve yankı, eko gibi ses bozukluklarını engeller.

 

Akustik Süngerler Nelerdir ?

Akustik süngerler ortam akustiği düzenleyen, ses yalıtımı sağlayan ve ses karmaşasını engelleyen bir ses izolasyon malzemeleridir. Yankı, eko gibi problemleri de engeller. Yanmaz özellikte olan akustik süngerler yanmazlık sertifikalıdır. Yüksek akustik performansa sahiptirler. ISO kalite belgelidir. Akustik süngerlerin bariyerli modelleri mevcuttur. Bariyerli akustik süngerler, normal akustik süngerlerin ses yalıtımında yetersiz kaldığı zaman kullanılırlar. Bariyerli akustik süngerler güçlü sesleri izole ederler ve yüksek performans sağlarlar. Akustik süngerler, akustik düzenlemede üstün performans sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Temizlenmeye ihtiyaçları yoktur. Solid yapıştırıcı ile yapıştırılırlar ve kendiliğinden yapışkanlı modelleri de vardır. Birinci sınıf kalitede ürünlerdir, üstün ses yalıtımı ve akustik performans sağlarlar.

Akustik Süngerler Ankara

  

Akustik Yumurta Sünger

Yüzeyi yumurta kutusu şeklindedir ve ismini yumurta sünger olarak almıştır. Akustik sünger çeşitlerinden bir tanesi olan yumurta sünger akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan bir ses izolasyon malzemesidir. Yanmazlık özelliği kazandırılan yumurta süngerin yanmazlık sertifikası ve ISO kalite belgesi mevcuttur. Yoğunlukları 50 dns – 70 dns – 90 dns ve kalınlıkları 30 mm – 40 mm – 50 mm dir. Yapısı esnek olan yumurta süngerin uygulaması gayet basittir. Poliüretan köpükten üretilen yumurta sünger mükemmel bir akustik performansa sahiptir. Eğer güçlü sesler izole edilmek isteniyorsa bariyerli modelleri kullanılmalıdır.

Dekoratif Akustik Yumurta Viyol Sünger

Basotect Yumurta Tipi Sünger

Akustik Yumurta Tipi Sünger

Akustik Piramit Sünger

Yüzeyi piramit şeklinde bölmelerden oluşur ve ismini piramit sünger olarak almıştır. Ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan piramit sünger yanmaz özellikte bir ses izolasyon malzemesidir. Piramit sünger tavan ve duvarlara uygulanabilir. ISO kalite belgeli olan piramit sünger üstün akustik performansı sağlar. Piramit süngerin ham maddesi poliüretan köpüktür. Piramit sünger ses karmaşasını engeller. Mekan akustiği düzenleyerek seslerin daha kaliteli gelmesini sağlar.

Dekoratif Akustik Piramit Sünger

Basotect Piramit Tipi Sünger

Akustik Piramit Tipi Sünger

Akustik Labirent Sünger

Akustik sünger çeşitlerinden bir tanesi de labirent süngerdir. Labirent sünger yanmaz özellikte olan, ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Labirent süngerin bariyerli modelleri güçlü seslerin izole edilmesi gereken mekanlarda kullanılır. Üstün ses yalıtımı ve akustik düzenleme performansına sahiptir. Labirent süngere yanmazlık özelliği özel kimyasallarla kazandırılır. Ses karmaşasını engelleyen labirent sünger yanmazlık sertifikalı ve ISO kalite belgelidir. Birinci sınıf kalitede olan labirent sünger mükemmel bir akustik performans sağlar.

Akustik Labirent Tipi Sünger

Renkli Akustik Labirent Tipi Sünger

Akustik Special Sünger

Spesiyal sünger ortam akustiği düzenleyen ve bunun yanında ses yalıtımı sağlayan bir ses izolasyon malzemesidir. Tek başına uygulandığında güçlü sesleri izole edemez. Bariyerli modelleri kullanıldığında üstün bir akustik ses yalıtımı sağlanır. Spesiyal sünger ses karmaşasını engelleyen ve akustik düzenleme sağlayarak seslerin daha kaliteli gelmesini sağlayan bir üründür. Esnek bir yapıya sahip olan spesiyal süngerin uygulaması basittir. Yankı ve eko gibi ses problemlerini de çözümler ve ses karmaşasına engel olur.

Basotect Special Tipi Sünger

Akustik Special Tipi Sünger

Tekno Touch Sünger

Tekno touch diğer akustik süngerlere alternatif olarak üretilmiş, akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan bir üründür. Tekno touch akustik süngerde renk seçenekleri mevcuttur. Yüzeyi ipeksi olan tekno touch ses emici özellikte olan bir akustik süngerdir. Yüzeyi değişik formlarda üretilir. Mekan akustiği düzenleyen tekno touch, akustik düzenlemede üstün performans sağlar ve eko, yankı gibi ses problemlerini çözer. Tekno touch akustik süngerin kendiliğinden yapışkanlı modelleri de mevcuttur. Tekno touch akustik sünger ses karmaşasına da engel olur.

Tekno Touch Sünger

Tekno Endüstriyel Sünger

Bass Trap Sünger

Bass trap akustik sünger ses emici özellikte, akustik düzenleme sağlayan ve alçak frekanslarda en iyi performansa sahip bir üründür. Diğer akustik süngerler ile sık bir şekilde kullanılan bass trap sünger yüksek frekanslı bass seslerini keser. Kendine özgü bir şekli olan bass trap akustik sünger 30 x 30 x 50 – 30 x 30 x 60 ebatlarındadır. Düşük frekanslı sesler için idealdir. Ortam akustiği düzenleyen bass trap akustik sünger ses karmaşasını engeller, yankı, eko, uğultu gibi ses problemlerini ortadan kaldırır. Ses kayıt odası, stüdyo, sinema salonları, bateri odası, müzik odası vb. mekanlarda kullanılan bir süngerdir.

Köşe Bass Kırıcı Akustik Sünger

Köşe Bass Kırıcı Küp

Bass Küpü Akustik Sünger Fiyatları

Vicoustic Flexi A50 Sünger

Akustik sünger çeşitlerinden bir tanesi de vicoustic flexi süngerdir. Vicoustic flexi akustik sünger genel olarak stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası gibi mekanlarda akustik düzenleme amacıyla kullanılan ses yalıtım malzemesidir. Ses emicilik özelliği olan ve ortam akustiği düzenleyen akustik sünger yan yana dizildiği zaman ek yerleri belli olmaz ve boşluklarından kablo geçirilebilir. Yapısı esnek olan vicoustic flexi süngerin uygulaması kolaydır. Yüzeyi sprey boya ile boyanabilir. Eko, yankı ve uğultu gibi ses problemlerini ortadan kaldırır ve seslerin daha kaliteli gelmesini sağlar. Akustik düzenleme yapılması gereken mekanlarda kullanılan akustik bir süngerdir

Vicoustic Flexi Sünger

Vicoustic Flexi A50 Sünger

Kare Flexi Sünger

Basotect Melamin Sünger

Basotect sünger ham maddesi melamindir. Melamin antibakteriyel bir süngerdir ve bu nedenle sık tercih edilen bir üründür. Yoğunluğu düşük olan melamin süngerin ses yutum özelliği vardır. Uygulandığı mekanda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlar. Basotect melamin süngerin yüzeyi farklı formlarda üretilebilir. Melamin sünger yanmaz özellikte bir süngerdir ve bu yanmazlık özelliği herhangi bir kimyasal madde katılmadan sağlanır. Melamin sünger ortam akustiği düzenler ve bu sayede seslerin daha kaliteli gelmesini sağlar. Melamin süngerin bariyerli modelleri de mevcuttur. Bariyerli modelleri güçlü seslerin kesilmesi gereken mekanlarda kullanılır ve mükemmel bir ses yalıtım performansı sağlar.

Kendinden Yapışkanlı Akustik Basotect Melamin Sünger

Basotect Ses Yalıtım Süngeri

Basotect Yumurta Tipi Sünger