TÜM AKUSTİK İHTİYAÇLARINIZA YÖNELİK PROFESYONEL ÇÖZÜMLER TÜRKİYE'NİN HER YERİNE MALZEME SATIŞI

Akustik Sünger
Akustik Süngerler

Akustik Sünger

Akustik süngerler iki ayrı hammaddeden üretilir. Bunlar melamin köpük ve poliüretan maddeleridir. Melamin köpükten üretilen süngerlerin yapısında kimyasal madde bulunmaz. Her iki maddeden üretilen süngerlerde yanmazlık özelliği olan ürünlerdir. Akustik süngerlerin farklı görevleri vardır. Eko, yankılanma, uğultu ve çınlama gibi ses problemlerinin giderilmesi ve ortam akustiğinin düzenlenmesini sağlar.

Akustik Ses Yalıtımı

Her akustik sünger ses yalıtımı sağlamaz. Ses yalıtım sağlayan süngerler ise tek başına şiddetli seslerde yetersiz kalır. Bu nedenle epdm ağır kurşun ses bariyeri adı verilen, ses kesici özellikteki malzeme ile birlikte kullanılır. İki akustik sünger arasına epdm ses bariyeri yerleştirilerek, bariyerli akustik sünger elde edilir.

Akustik Ses Düzenleme

Akustik sünger duvar yada tavanlarda kullanılmaktadır. Farklı kalınlık ve yoğunluklarda elde edilebilir. Yumurta, labirent, special, piramit, tekno touch, bass trap, bass küpü, vicoustic flexi, düz, firexpan akustik sünger çeşitlerindendir. Melamin köpükten elde edilen akustik süngerler beyaz yada gri renkte elde edilir. Poliüretan maddesi ise siyah renkte üretilir. Renk seçeneği geniş ve dekoratif olan model tekno touch süngerdir.

Akustik Sünger Uygulaması

Akustik süngerler yapıştırma işlemi ile uygulanır. Bu işlemde özel solid bazlı yapıştırıcısı kullanılır. Bir rulo yardımıyla yapıştırıcı sürülür. Daha sonra akustik sünger yapıştırılır. Uygulamada kolaylık sağlanması için kendinen yapışkanlı akustik sünger kullanılabilir. Kendinen yapışkanlı modelinin arkasında sarı band bulunur. Bandı çıkartarak süngeri uygulayabilirsiniz.

Akustik Sünger Uygulanışı

Hastane, okul, ofis, çağrı merkezi, konferans salonu, toplantı salonu, açık ofis, atış poligonu, düğün salonu, reji odası, sinema salonu, ev sinema odası, konser salonu, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, akustik oda, akustik kabin, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, piyano odası, bateri odası, enstrüman - çalgı odası, derslikler, yemekhane gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilir.