TÜM AKUSTİK İHTİYAÇLARINIZA YÖNELİK PROFESYONEL ÇÖZÜMLER TÜRKİYE'NİN HER YERİNE MALZEME SATIŞI

Akustik Sünger
Ses Yalıtım Süngerleri

Ses Yalıtım Süngeri

Seslerin bir ortamdan başka bir ortama geçişlerini kayba uğratmak için uygulanan ses kesici özellikte malzemelerdir. Ses yalıtım süngerleri yüksek yoğunluktadır. Ses yutum katsayılarıda yüksektir. Tavan ve duvarlar ses yalıtım süngerleri ile kaplanarak mekana ses girişleri ve mekandan çıkışları engellenir.

Bondeks Süngerpan Uygulama

Akustik özellikte ses yalıtım süngeride mevcuttur. Hem ses yalıtımı hemde akustik düzeni sağlamak için kullanılır. Yüzeyinde akustik sünger ortasında ses bariyeri ve alt kısmında ses kesici özellikteki bondeks sünger bulunur. Böyle bir malzemenin kullanıldığı mekanda akustik üst düzeyde ve ses giriş çıkışları kontrol altında olur.

Bondeks Süngerpan Uygulama

Ses yalıtım süngerleri yapıştırma işlemi ile uygulanır. Özel solid bazlı yapıştırıcısı mevcuttur. Bu yapıştırıcı bir rulo yardımıyla sürülür ve daha sonra süngerler uygulanır. Kendinden yapışkanlı ses yalıtım süngerleride mevcuttur. Bu modeli uygulamada kolaylık sağlar.

Bariyerli Melamin Sünger Uygulama

Kompresör odası, jeneratör kabini, kazan dairesi, makine dairesi, işletmeler, sinema salonu, ev sinema odası, toplantı salonu, konferans salonu,tiyatro salonu, okul, hastane, binalarda, endüstriyel alanlarda, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, piyano odası, bateri odası, enstrüman - çalgı odası, konser salonu, reji odası, düğün salonu, atış poligonu, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb. mekanlarda kullanılır.