TÜM AKUSTİK İHTİYAÇLARINIZA YÖNELİK PROFESYONEL ÇÖZÜMLER TÜRKİYE'NİN HER YERİNE MALZEME SATIŞI

Akustik Sünger

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan malzemelerdir. Mekanlar arası ses geçişlerinin kayba uğratılmasını sağlamak için kullanılır. Zemin, tavan ve duvarlarda farklı ses yalıtım malzemeleri kullanılır. Zemin uygulamaları için özel titreşim emici malzeme kullanılır. Duvarlar ve tavanlar için ses kesici özellikte ürünler mevcuttur.

Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri farklı kalınlık, yoğunluk ve şekillerdedir. Seslerin istenilen oranda geçiş kaybına uğratılması için doğru malzeme kullanılması ve iyi bir uygulama yapılması gerekir. Çok geniş kullanım alanına sahiptir. Ses yalıtımı yapıması gereken her ortamda kullanılabilir.

Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik ses yalıtımı uygulamaları için akustik sünger, kumaş kaplı akustik paneller ve ahşap panel tercih edilebilir. Kendinize ait bir ses kayıt odası tasarlamak istiyorsanız akustik ses geçirmez kabinler tam size göre. Belirttiğiniz ebatlarda üretilen akustik kabini içini istediğiniz akustik malzemelerle dekore edebilirsiniz. Zeminde darbe, titreşim ve gürültü amaçlı malzeme kullanmak isterseniz, kauçuk ve mantar esaslı levhalar ile birlikte ağır ses bariyeri tercih ediniz. Bununla beraber görsellikten uzak olacak şekilde sadece ses geçişini engellemek istiyorsanızda bariyerli ses izolasyon süngeri ve bariyersiz olarak süngerpan (bondex sünger) kullanınız. Daha detaylı bilgi almak için bize mail atın biz size geri dönelim.

Ses Yalıtım Malzemesi