TÜM AKUSTİK İHTİYAÇLARINIZA YÖNELİK PROFESYONEL ÇÖZÜMLER TÜRKİYE'NİN HER YERİNE MALZEME SATIŞI

Akustik Sünger
Nova Akustik

Ses yalıtım sektöründe 12 yıldır hizmet vermekte olan firma olarak, ses problemlerinin çözümünün sağlanması amacıyla ses izolasyon uygulamaları yapmaktayız. Tecrübeli ve profesyonel ekibimiz, kalite standartlarına uygun olarak üretilen malzemelerimiz ile %100 müşteri memnuniyeti için hizmet vermekteyiz.

Ses yalıtım uygulaması zemin, tavan ve duvarlarda, özel malzemeler ile ses frekanslarını istenilen düzeye getirebilmek adına mekanlarda ses düzenleme ve izolasyon uygulamaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamayı stüdyoda, çağrı merkezinde, ofiste, evinizde vb. bir çok ortamda ses sorunlarının olduğu her alanda ve akustik mekanlarda, seslerin zararlı etkilelerinden kurtulmak amacıyla yapmaktayız. Evinizde ses sorunlarının çözümlenmesini istiyorsanız endişe duymanıza gerek yok. Ses yalıtım firması olarak, ses kesimi yüksek düzeyde sağlanmış bir halde sorunları gidererek düzgün bir şekilde evi geri teslim etmekteyiz.

Ses yalıtımı yapılacak ortamda doğru malzeme kullanımı ve iyi bir uygulama yapılması önemlidir. Ses yalıtım uygulaması yapılacak mekanlarda kesin sonuç elde edebilmek için profesyonel ve tecrübeli ekibimizce keşif yapılmalıdır.

Akustik Ses Yalıtımı

NOVA AKUSTİK MİMARLIK OLARAK UYGULAMA HİZMETLERİMİZ

Stüdyo, toplantı odası, ev sinema odası, reji odası, televizyon-radyo stüdyosu, çağrı merkezi, ofis vb. akustik mekanlarda özel olarak üretilen akustik sünger yada akustik paneller kullanılmaktadır. Uygulamada seslerin geçiş kaybına uğramasının yanı sıra ortam akustiğininde kontrol altına alınmasını hesaba katarak işlerimizi yapmaktayız. Sizlerin beğendiğiniz renkte ve modelde ürünleri, mekanlarınızdaki ses frekansına uygun olarak uygulama işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Jeneratör kabini, makine dairesi, hidrofor odası gibi vb. mekanik gürültülü ortamlarda ses kesici özellikteki ve ses yutum değerleri yüksek olan malzemeler tercih etmekteyiz. Seslerin kesilmesi gereken mekanlarda her detay hesaplanır ve akustik bariyerli sünger gibi malzemeler kullanılarak sesler geçiş kaybına uğratılır.

Ses İzolasyonu, Akustik İzolasyon, Akustik Tasarım, Akustik Yalıtım, Akustik Projelendirme, Ses Yankısız Düzenleme, Yankı Düzenleme, Ses Frekanslarının Ölçümü, Ses ve Işıklandırma, Elektrik ve Elektronik Donanımı gibi uygulama alanlarında tecrübeli ve profesyonel ekibimiz ve kalite standartlarına uygun malzemelerimiz ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Mekanik Oda Ses İzolasyonu

Zemin Ses Yalıtımı Neden Yapılır ? Ne Tür Malzemeler Kullanılır ?

Zemin ses yalıtım uygulamalarında genel olarak Kauçuk Levha, Kauçuk Tabanlı Halı, Mantarlı Kauçuk Levha, Mantar Şilte kullaınlmaktadır. Daha etkili bir ses yalıtımı gerektiğinde bondex süngerpan ve ağır epdm ses bariyeri gibi malzemelerde kullanılabilir. Alt komşunuza giden yada üst komşunuzdan size gelen sürtünme, topuklu ayakkabı, darbe yada titreşim kaynaklı seslerin kesilmesi amacıyla zemin ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Ev, ofis, stüdyo, makine dairesi, konferans salonu, sinema salonu, müzik odası, reji odası, düğün salonu gibi vb. farklı mekanlarda zemin ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır.

Duvar Ses Yalıtımı Neden Yapılır ? Ne Tür Malzemeler Kullanılır ?

Akustik Sünger, Basotect Melamin Sünger, Bass Trap Sünger, Rebonded Bondex Sünger, Bariyerli Bondex Sünger, Kumaş Paneller, Ahşap Paneller duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılmaktadır.

Duvarlarda iki farklı ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır. Bunlar duvar üstü yalıtım ve duvar altı yalıtım uygulamalarıdır. Bu uygulamalar için genel olarak tercih edilen malzemeler süngerlerdir. Süngerlerde çok çeşit olduğu için duvar ses yalıtım uygulamalarında istenilen oranda ses izolasyonu sağlanabilir. Duvar altı yalıtım, duvarın iç kısmına bondex süngerlerin uygulanması ile gerçekleştirilir. Duvarın yüzeyinde ise kumaş paneller, ahşap paneller, akustik süngerler kullanılmaktadır.

Duvar ses yalıtımı yapılmasının amacı, yan dairenizde gelen rahatsız edici seslerin engellenmesi için yapılmaktadır. Evlerinizde yada ofiste doğru malzeme kullanımı ile istenilen oranda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlanabilir. Duvarlarda kullanılabilecek dekoratif malzemeler ile mekanlara görsel bir hava kazandıralabilir.

Tavan Ses Yalıtımı Neden Yapılır ? Ne Tür Malzemeler Kullanılır ?

Bondex Sünger, Akustik Sünger, Bariyerli Bondex Sünger tavan ses yalıtım uygulamalarında kullanılan malzemelerdir.

Evlerimizde yada iş yerlerimizde üst kattaki daireden yada ofisten rahatsız edici sesler gelebilir. Üst komşunuzun ayak sesler dahi sizi rahatsız edebilir. Bu seslerin kesilmesi amacıyla yaşadığınız mekanların tavanına ses yalıtım uygulaması yaptırarak bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Ses yalıtım uygulaması sayesinde oluşan titreşimlerde ortadan kalkmaktadır.